Kilka tajemnic sokoterapii

Jak do tej pory soki to jedyna i najskuteczniejsza metoda w walce z toksynami jakie gromadzą się w naszych organizmach. Sokoterapia jest znana i stosowana przez ludzi na całym świecie, dziś przedstawimy kilka jej zasad i tajemnic.

Toksyny i walka z nimi

Codziennie spożywamy produkty w których znajdują się substancje chemiczne, jakich nasz organizm nie jest wstanie pozbyć się sam. Nie produkujemy sami enzymów, które pomagają w pozbyciu się złogów toksyn jakie odkładają się we wszystkich tkankach naszego organizmu. Toksyny gromadzące się całymi latami w kościach, mięśniach i wszystkich organach wewnętrznych, powoli prowadzą do wielu chorób, w tym nawet do nowotworów.

Do tej pory ludzie nie wymyślili żadnego alternatywnego źródła enzymów, jak do tej pory enzymy pobieramy tylko z warzyw i owoców. Nie damy rady przejeść takiej ilości warzyw i owoców jaka zapewnia nam optymalne zdrowia, natomiast soki z nich są doskonale przyswajane przez organizm człowieka. Dlatego też powstała sokoterapia, która uważana jest za najskuteczniejsza metodę walki z toksynami.

Sokoterapia i jej zalety

Naturalne, świeże soki owocowo-warzywne, przygotowane w wyciskarce wolnoobrotowej, są nasza naturalna obroną przed chorobami, poprawiają pracę wszystkich organów wewnętrznych oraz układu trawiennego, odpornościowego, nerwowego i krążenia.

Usuwanie toksyn

Oprócz witamin i enzymów, soki dostarczają nam potas, krzem, wapń, czyli wszystko co ma wpływ na odbudowę komórek i tkanek, oraz zapobiega ich przedwczesnemu starzeniu. Jest to dawka zdrowia, witalności i piękna, które służą każdemu.

Sokoterapia- zasady

soki należy przygotować w wyciskarkach wolnoobrotowych, nie w sokowirówkach czy blenderach. Z soku ściągamy powstała pianę i wypijamy maksymalnie do 24 godzinach po wyciśnięciu. Pijemy je ok. 30 min przed posiłkiem, przez cały dzień nawet kilka razy, ale nie więcej niż 1,5 litra. Czas trwania sokoterapii waha się w czasie pomiędzy 30dni a 3 miesiące, a zależy od naszych indywidualnych oczekiwań.

Soki- jakie pić

Warzywa i owoce maja różne właściwości, zatem również soki jakie przygotowujemy takie będą. Oto przykłady soków i ich działanie:

Sok z marchwi - doskonale poprawia wygląd włosów i paznokci, dobrze wpływa na oczy, eliminuje problemy związane z wrzodami żołądka.

Sok z buraków – pomaga przy chorobach krążenia, na wytwarzanie czerwonych krwinek oraz na kamienie.

Sok ogórkowy - jest moczopędny, wpływa na porost włosów, obniża ciśnienie.

Kategorie: Zdrowie,