Zapomnij o owocach: zdrowe dla serca warzywa, które możesz dodać do swojego świeżego soku

Bonnie Mulligan

Bogate w witaminy i składniki mineralne, wielu przedsiębiorców wybiera słodkie owoce na soki, a nie często zapominane warzywa. W sytuacji, gdy prawie 70% Amerykanów nie spożywa dziennej dawki warzyw i owoców, świeże soki z pewnością wypełnią tę lukę. Zanim jednak włożysz setne jabłko do sokowirówki, rozważ dodanie do menu kilku zdrowych dla serca warzyw.

1. Słodkie ziemniaki
Słodkie ziemniaki to jeden z najbardziej niedocenianych superfoods. Są one nie tylko bogate w potas, przeciwutleniacze i witaminy, ale także w błonnik, który obniża ryzyko chorób serca i raka jelita grubego. To warzywo dodaje mocy twojemu sokowi, hamuje łaknienie i sprawia, że jesteś syty przez cały dzień. Jest to doskonały dodatek do każdego przepisu na sok z baru.

2. Szpinak
Nie jest niespodzianką, że bogaty w błonnik szpinak korzystnie wpływa na zdrowie serca. Jest on już podstawowym składnikiem wielu smoothie, więc dodanie soku ze szpinaku do zwykłego menu nie spowoduje żadnych sprzeciwów. Szpinak, zawierający duże ilości potasu i folianów, jest łatwym i łatwym do zmiksowania warzywem, które można dodać do każdego napoju sokowego.

3. Pomidory
Dobra, pomidory nie są technicznie rzecz biorąc warzywami, ale są wystarczająco blisko. Pomidory cieszą się już dobrą reputacją jako wzmacniacz napojów, od leczącej kaca Krwawej Mary. Ale to, co zaskakuje w tym małym czerwonym owocu, to jego wpływ na serce: pomidory zawierają likopen, ważny karotenoid, który zapobiega chorobom serca. Twoja sokowirówka nie powinna mieć problemu z włączeniem zdrowego dla serca pomidora do swojego menu.

4. Brokuły
Daj swojej sokowirówce automatycznej wszystkie brokuły, których nie chce jeść Twoje dziecko. Brokuły zawierają więcej witaminy C niż sok pomarańczowy. Pomoże to zapobiec śmiertelnym chorobom serca, a jednocześnie wzmocni Twój układ odpornościowy. Warzywo to można łatwo włączyć do każdego zielonego napoju sokowego.

5. Kalafior
Twoja sokowirówka nie spełniła swojego zadania, dopóki nie przetworzyła niespodziewanie niesamowitego kalafiora. To warzywo nie tylko jest łatwe do ukrycia - pomyśl o ziemniakach z kalafiorem - ale także zawiera duże ilości kwasu foliowego, który zapobiega chorobom układu krążenia. Podobnie jak brokuły, ten superfood zawiera więcej wapnia niż pomarańcza. Spróbuj użyć tej żywności jako dodatku, gdy następnym razem uruchomisz swoją komercyjną sokowirówkę. Nie jest tajemnicą, że millenialsi są znudzeni standardowymi opcjami soków - około 40% z nich pragnie nowych, unikalnych opcji. Porzuć typowe napoje owocowe i dodaj do swoich automatycznych sokowirówek kilka zdrowych dla serca alternatyw warzywnych.

Kategorie: Zdrowie,